Materiał z którego wykonujemy Panele Kuchenne to DiBond. Jest to płyta kompozytowa złożona z 3 warstw. Dwie zewnętrzne to aluminium połączone rdzeniem polietylenowym. Taka płyta jest bardzo twarda i wytrzymała a dzięki swym parametrom jakim jest wodoodporność, sztywność i gładkość powierzchni swietnie nadaje się do zastosowania w kuchni jako Panel Kuchenny. Produkty wykonane z tego materiału charakteryzują się pierwszorzędną jakością. Jeśli chodzi o sam materiał to jest również odporny na ciepło emitowane przez kuchenki elektryczne i indukcyjne. Przy kuchence gazowej zalecamy zastosowanie odstępu od panelu ok. 10-15 cm.

Jeśli chodzi o naniesiony na panel wzór to jest on nadrukowany na drukarce wielkoformatowej przy użyciu technologi środowiskowej. Dodatkowo nadruk zabezpieczony jest lakierem UV co nadaje mu wyjątkowej wytrzymałości. Jakość druku jest oparta o grafikę wysokiej rozdzielczości. Sam Panel Kuchenny jest idealnie docięty do wymaganego rozmiaru.

Konserwacja Panelu Kuchennego - zalecamy czyszczenie zwykłym płynem do mycia szyb bez żadnych rozpuszczalników + ręcznik papierowy. By uniknąć ewentualnych zarysowań odradzamy stosowanie gąbek, ostrych szmatek, środków chemicznych z drobinami czyściwa (cif, itp.).